Лавров: Не го лажете светот! МАКЕДОНИЈА НЕ Е ГРЧКА И МАКЕДОНЦИТЕ НЕ СЕ ГРЦИ

Сергеј Лавров и одржа лекција по демократија на република Атина!

Лавров ја нападна Атина за хипокризија и и го посочи примерот со Македонија и Македонски Народ!

И плесна во лице дека Атина не е земја која може да се повикува на човекови права, затоа што самата не ги почитува, посебно во односот со МАКЕДОНЦИТЕ кои се обесправени и дискриминирани во делот под окупација на Атина каде што се ендопи, т.е. автохтон народ а освен тоа Атина ја тероризира Република Македонија и нејзиното население, до тој степен што ја принуди да си го смени и сопственото име во понижувачки договор кој ги репресира Македонците во сопствената земја до степен на угнетување и суспензија на елементарни човекови права!!Значи да повториме “грк” не е нација “грк” е професија!

п.с.Честит Свети Георги Победоносец утрешен и нас и ним кој ја примија верата од Македонците и го ставија на својот државен грб – пишуваат од МКД Пресс ЕУ.

Нема официјална потврда дали изјавата цитирана од порталот МКД Пресс ЕУ автентична и вистинита.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа