Полска се спрема да го окупира северниот дел од Украина? Престана да испорачува бесплатно гориво на Украина

Полска престана да испорачува гориво на Украина бесплатно, сега го продава, изјави полскиот министер.

 

Ова го изјави полската министерка за клима и животна средина, Ана Москва.

„На почетокот на [специјалните операции]… го дадовме ова гориво бесплатно. Во моментов се работи за комерцијални испораки на ОРЛЕН“, РИА Новости и .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа