УЖАС! 26-годишник почина по вакцина против Ковид 19

26-годишниот Британец починал од компликации по примањето на вакцината AstraZeneca против КОВИД 19, откако му биле дадени застарени информации за ризикот од згрутчување на крвта, утврди истрагата.

 

Џек Херн почина во јуни минатата година, помалку од две недели откако ја прими вакцината во Вест Мидлендс. Еднонеделната истрага во судот на патолог во Бирмингем рече дека општ лекар го информирал Херн дека ризикот од згрутчување на крвта во мозокот е еден на 250.000 за неговата возрасна група, додека најновите упатства на NHS го проценуваат на еден од 50.000.

Херн, чија девојка Алекс Џонс исто така ја прими вакцината AstraZeneca против СОВИД-19 во клиниката, се разболе осум дена по инјекцијата и почина во болница на 11 јуни и покрај итната операција.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа