ШОК! Научниците тврдат: СОВИД содржи парче ДНК што е идентично со секвенцата патентирана од MODERNA пред дури три години! (ФОТО)

Се појави ново сомневање дека САРС-КоВ-2 дошол од лабораторија оваа недела, откако научниците објавија дека пронашле генетски вметнувач во шилата на вирусниот протеин што постои само во Модерниот патент направен три години пред пандемијата. Британски Дејли Мејл

 

Патентираната секвенца е дел од генот наречен MSH3 за кој е познато дека влијае на тоа како оштетените клетки се поправаат во телото.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа