Кина го обвини Вашингтон за БИО-ОРУЖЈЕ! Пекинг тврди дека Американците имаат СУПЕР ИНСЕКТИ кои шират вируси

Кинеското државно списание Глобал тајмс во вторникот ги обвини Соединетите држави за претстојната глобална криза, тврдејќи дека Америка ги вооружува суперинсектите испратени да предизвикаат „глад“ во ривалските земји.

 

Глобал тајмс призна дека „конфликтот меѓу Русија и Украина доведе до глобална прехранбена криза“, но тврди дека вистинската опасност е американската воена програма наречена „Сојузници на инсекти“, која користи бубачки за да испорача „генетски модифициран вирус“. што може да влијае на растот на културите со промена на генетската структура на растенијата“.

Глобал тајмс понатаму тврди дека „експертите“ се загрижени дека Соединетите држави ќе започнат сеопфатна био-војна заснована на грешки:

Сомнителни се и намерите на Пентагон – дали навистина го спасува човештвото од глад или, напротив, намерно ќе предизвика хуманитарна криза за да им служи на некои „воени цели“.

Експертите до кои пристапи „Глобал тајмс“ велат дека сојузниците на инсектите ја претвораат оваа загриженост во реална потенцијална опасност. „Зошто ги користат инсектите како вектори? Зошто САД градат био-лаборатории во близина на други земји како Русија? „Кога ќе се отвори Пандорината кутија, ќе следат катастрофи“, вели експертот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа