CNN ПРИЗНАВА ДЕКА мPHК BAKЦИHИТЕ ЛОШО ВЛИЈААТ НА ИМУНИТЕТОТ – ЗАПОЧНУВА ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА МЕДИУМИТЕ И ОБИД ЗА „ПЕРЕЊЕ НА ГРЕВОВИТЕ“ ПОРАДИ ПРОМОЦИЈАТА НА ЛОШИ BAKЦИHИ

Повеќе од 18 месеци откако беа ставени во употреба, мрежата за лажни вести CNN сега истражува дали мPHК вaкцините за Кoвид-19 всушност можат да го намалат имунитетот – феномен за кој Коловрт известува со месеци.

Во написот објавен минатиот петок, во кој се анализира „Потрагата по подолготрајни вaкцини против Кoвид-19“ и како продорните инфекции за двојно вaкцинирани и тројно вaкцинираните луѓе продолжуваат со забрзано темпо, CNN призна дека научниците се обидуваат да откријат зошто имунитетот по вaкцинирањето вртоглаво опаѓа.

„Но, постои уште еден дел од загатката за имунитет што научниците итно се обидуваат да ја решат, а тоа е дали дел од овој пад на нашата заштита може да биде резултат на технологијата на мPHК што се користи за да се направат некои вакцини за Кoвид-19, како што се оние развиени од Мoдерна и Фaјзер / Биoнтех, кои беа првите во светот што ја користеа оваа платформа.“

Заговорникот за вакцини д-р Ентони Фаучи, кој ги промовира мPHК вaкцините речиси две години, придонесе за статијата, овојпат тврдејќи: „Некои платформи за вaкцини обезбедуваат многу висок степен на заштита, но издржливоста не е многу долга“.

Потоа тој се поврза со неуспешната експериментална мPHК технологија велејќи: „Имаме навистина одлична платформа со мPHК… Но, ајде да се обидеме да бидеме подобри“.

Точката за разговор беше поддржана и во „Добро утро Америка“ минатата недела, со виш мeдицински соработник на ABC News кој призна дека мPHК вaкцините и последователните засилувачи може да го уништат имунолошкиот систем.

Навистина, една неодамнешна статија на CNN го одразува она што Коловрт и другите го известуваат со месеци, дека вaкцините го ослабуваат имунолошкиот одговор на телото, што ги прави луѓето ранливи на повторливи инфекции.

Аномалијата првпат беше пријавена од истражувачот за вaкцини Алекс Беренсон, кој го истакна алармантното признание од британската влада дека нивоата на антитела се чини дека се пониски кај луѓето кои биле заразени со Кoвид 19 по вaкцинацијата.

„Она што го велат Британците е дека сега откриваат дека вaкцината ја попречува вродената способност на вашето тело да произведува антитела не само против шилестиот протеин, туку и други делови од вируcот по инфекцијата“, објасни Беренсон тогаш.

CNN наведува:
Соединетите држави сега се во фаза на пaндемија кога здравствените власти се борат со фактот дека нацијата ќе мора редовно да дава дополнителни инјекции или ќе мора да воведе целосно нова вaкцина, со цел да се одржи имунитетот против Кoвид-19 во заедницата.

Во соопштението се најавува дека медиумите наскоро би можеле да се обидат да се оградат од неуспешната вaкцина, пишува Беренсон.

„Она што го гледате овде се првите чекори кон официјалното признавање дека вaкцините со мPHК не успеаја и дека новите вaкцини доаѓаат порано или подоцна“, напиша тој.

„Ова ќе овозможи развој на нови кампањи, веројатно во рок од неколку месеци“, предвидува Беренсон. „Белата куќа ќе го оправда неуспехот на вaкцините како неуспех на јавното мислење, тврдејќи дека „колебливоста околу мPHК вaкцината е зголемена на неодржливо ниво“ или нешто слично, и дека ни треба нова технологија за вaкцини. (Под ново мислам на старото, најверојатно.) Можеби се доволно цинични за да ги обвинат оние од нас кои цело време бевме во право за двоумењето,“ заклучува Беренсон.

Со други зборови, „теоретичарите на заговор“ повторно ќе бидат во право.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа