Русија ја повикува СЗО да ја истражи поврзаноста меѓу американските биолаборатории во Нигерија и мајмунските сипаници

Во Нигерија, каде што мајмунските сипаници беа донесени во Европа и Америка, функционираат најмалку четири американски биолаборатории, изјави началникот на Единицата за радијациона, хемиска и биолошка заштита на руските вооружени сили, Игор Кирилов.

 

„Според извештајот на Светската здравствена организација (СЗО), ширењето на мајмунските сипаници започна во Нигерија – а ова е уште една земја на чија територија Вашингтон ја распореди својата биолошка инфраструктура. „Според информациите што ги имаме, во Нигерија има најмалку четири биолаборатории контролирани од Вашингтон“, рече тој.

Кирилов рече и дека е „чудна случајност“ што експертите треба да ја проверат.

Според пишувањата на европските и американските медиуми, Кирилов потсетил и дека во пресрет на избувнувањето на пандемијата на коронавирус, во извештаите на Минхенската безбедносна конференција била организирана проба на сценариото за борба против ширењето на вирусот мајмунски сипаници.

 

Тој ја повика Светската здравствена организација да ги испита активностите на биолошките лаборатории финансирани од Америка во Абуџа, Зарија и Лагос во светлината на бројните случаи на нарушувања на безбедноста и начините на складирање патогени биолошки материјали и да ги открие сите тие информации за јавноста би ја знаел вистината.

Тој исто така рече дека, според руското Министерство за одбрана, 98 отсто од пациентите се мажи над 20 години со хомосексуална ориентација и потсети дека шефот на СЗО за вонредни ситуации Дејвид Херман изјавил дека најголем број на инфекции се шират беше сексуален.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа