„ЌЕ ВЛЕГУВАМЕ НА КРИМ ДО КРАЈ НА ГОДИНАТА“ Украинците уверени, велат дека ОВА ќе биде пресвртница во војната

Шефот на украинската разузнавачка служба Кирил Буданов изјави за „Украинска правда“ дека до крајот на годината украинските војници барем ќе влезат на територијата на Крим, пренесува РИА Новости.

– До крајот на годината мораме барем да влеземе на територијата на Крим – рече Буданов.

Тој додаде дека пресвртницата во војната треба да се случи во август , кога украинската армија ќе почне активно да користи ново оружје.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа