Д-Р ПАНОВСКИ загрме: Доста го лажите и потресувате народот! Не се умира од Мајмунските сипаници и не заслужуваат внимание

Мајмунските сипаници не заслужуваат никакво внимание освен научно истражувачко и епидемиолошко значење. Мајмунските сипаници се покс сипаници. Тоа се кога излегува меурче. Ова со децении трае, вели проф. д-р Никола Пановски во Утрински Брифинг.

Овој вирус спаѓа со вариола вера, појаснува Пановски напоменувајќи дека таа може потешко да се рашири споредувајќи ја со ковид-пандемијата.

-Никој во Европа се уште не умрел од мајмунските сипаници, додава Пановски.

Во врска со пандемијата Д-р Пановски напомена дека варијантите кои се појавуваат на омикрин се со поблаги симптоми.

-Не би требало да има нов бран. Варијантите кои се појавуваат на омикрин се со поблаги симптоми. Населението и со вакцините и со прележување стекна имунитет. На есен и да има нов бран нема да има 50 туку 200 случаи и тие ќе бидат полесни, кажа микробиологот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа