Експлозија на странски медиуми! Коалицијата СДСМ – ДУИ соранотуваат со луѓе на Кадиров од Чеченија?

📌Што ѝ ветил Талат Џафери на делегацијата од Чеченија❓️
🚩 Чудна посета на Собранието на Македонија се случила на 10.07.2021 година кога Талат Џафери како Претседател бил домаќин на делегација од руската Чеченска Република. На чело на чеченската делегација бил Абдул-Вајед Нијазов, марионета на Кремљ во тамошниот “Исламски културен центар”, поранешен пратеник во Думата и основач на здружението “Муслиманите во поддршка на Претседателот Путин”. Иако за секоја средба со странски …

See more
Hristijan Mickoski, Hasan Selmanovski and 203 others
18 Comments
20 Shares
Like

Comment
Share
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа