ГОЛЕМ УДАР ВРЗ САД ОД ВЛАДЕАЧКИТЕ ПАРТИИ! Америкаците ќе збеснат! ЧЕЧЕНЦИТЕ СО СДСМ И ДУИ СЕ ДОГОВОРИЛЕ ДА ИЗГРАДАТ СПОМЕНИК НА КАДИРОВ ВО ТЕТОВО?

Чудна посета во Собранието на Македонија се случила на 10 јули минатата година кога собранискиот спикер Талат Џафери бил домаќин на делегација од руската Чеченска Република, објави пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, кој открива деа собранискиот спикер одлучил да биде дискретен и да не сподели што разговарал и дали нешто им ветил на контроверзните гости.

„На чело на чеченската делегација бил Абдул-Вајед Нијазов, марионета на Кремљ во тамошниот Исламски културен центар, поранешен пратеник во Думата и основач на здружението Муслиманите во поддршка на претседателот Путин. Иако за секоја средба со странски гости собранискиот спикер ги информира медиумите, овојпат Талат Џафери одлучил да биде дискретен и да не сподели што разговарал и дали нешто му ветил на контроверзниот гостин. Гостите од Чеченската Република го посетиле и Тетово каде објавиле дека со општината се договориле за изградба на парк и споменик на Ахмат Кадиров, првиот претседател на Ч.Р. и носител на орден ‘Херој на Русија’. Инаку Ахмат Кадиров е татко на сегашниот деспотски шеф на Чеченската Република, Рамазан Кадиров, кој со неговите војници ревносно му помага на претседателот на Русија во инвазијата врз Украина, често извршувајќи ги најбруталните операции. Во чест на милениците на Путин од Чеченската Република бил организиран и свечен ручек во елитниот хотел ‘Буши’ во Скопје, но нема информација дали сметката е платена од буџетот на Собранието или платил некој друг. На собраниската веб страна нема информации за овој настан, но за среќа во Агенциите за безбедност има детални извештаи“, напиша Милошоски на Фејсбук.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа