БАЈДЕН ГИ ПОДГОТВУВА УКРАИНЦИТЕ ДА ГИНАТ ВО НОВА ФАЗА ОД ВОЈНАТА – ПОМОРСКИ БИТКИ: Ќе следи ли големото тонење на украинските бродови?! (ВИДЕО)

Белата куќа ја разгледува и таа можност

Белата куќа работи на испорака на противбродски ракети на украинската армија за да и помогне да ја надминат руската поморска блокада, рекоа американски официјални лица, додавајќи дека уште помоќното оружје, кое може да ги потопи руските воени бради , може да го интензивира конфликтот. Украина не криеше дека сака понапредно американско оружје, покрај сегашното што го доби.

Списокот на желби на Киев вклучува, на пример, ракети кои би можеле да ја оддалечат руската морнарица подалеку од украинските пристаништа во Црното Море , што ќе и овозможи на таа земја реекспорт на жито и други земјоделски производи.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа