ДАЛИ ПУТИН ИМАЛ ТАЈНА ОПЕРАЦИЈА?! Се појавија нови шокантни тврдења – рускиот претседател користел лажни снимки ?!

Наводите дека рускиот претседател бил опериран ги изнесе телеграмскиот канал „Генерал СВР“, но тие наводи не беа потврдени.

Рускиот претседател Владимир Путин неодамна беше подложен на операција за отстранување на течност од неговиот стомак , поради се почестите шпекулации дека неговото здравје е загрозено , според Телеграмскиот канал „Генерал СВР“. Наводно, Путин бил подложен на операција во четвртокот навечер, петок наутро, според телеграмскиот канал „Генерал СВР“, кој наводно го води поранешен руски шпион.

Каналот понатаму тврди дека операцијата и подоцнежното закрепнување на Путин биле прикриени следниот ден со користење на „deepfake“ технологија за симулирање на неговото присуство во видеата од закажаниот состанок на рускиот Совет за безбедност. Наводите на „Генерал СВР“ не се потврдени.

Минатата недела каналот тврдеше дека рускиот претседател однапред снимил видео во обид да ги прикрие идните операции и дека планира да употреби „двојка“ доколку е потребно.

Рускиот претседател Владимир Путин одржа состанок преку видео конференција со постојаните членки на рускиот Совет за безбедност.Средбата беше обична, без значајни дискусии, а уште повеќе без носење одлуки.Се ќе беше во ред, но рускиот претседател Владимир Путин не одржа овој состанок во Воведот беше претходно снимен и главниот дел беше одигран со користење на компјутерска графика и технологија Deepfake за да се создаде илузија за присуството на Путин. Непотребно е да се каже дека експериментот беше успешен. Некои од учесниците на состанокот беа свесни за тоа што се случува додека Останатите толку се плашеа од Путин што не можеа да дозволат помислата за „замена“.и бил зафатен со поважни работи“, се наведува на Телеграмскиот канал „Генерал СВР“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа