Украина победува? Војната не оди според планот на Русија! Русите се повлекуваат од неколку градови

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека руската војна во Украина не оди според планот и дека Украина може да победи во конфликтот.

 

Столтенберг на состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО во Берлин изјави дека Русија не ги постигнува своите стратешки цели, пренесува Би-Би-Си.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа