ПУТИН УМИРА? Поранешното британско разузнавање Тврди „Путин е многу тешко болен“, се појавија приказни за државен удар

Ова наводно го дознал од сигурни извори

Поранешен британски шпион кој пишувал за аферите на Доналд Трамп со Русија изјави дека од сигурни извори дознал дека Владимир Путин е тешко болен.

Кристофер Стил, кој со години го водеше одделот на британската тајна разузнавачка служба, т.н МИ6 , кој со години беше одговорен за Русија како британски шпион во Москва, изјави за Скај њуз: „Со оглед на она што го слушнавме од извори во Русија и на други места, Путин е навистина многу сериозно болен“.

Веќе подолго време кружат гласини за здравјето на 69-годишниот руски претседател. Шефот на украинската воена разузнавачка служба, генерал-мајор Кирило Буданов, во саботата за Sky News изјави дека Путин е „во многу лоша психичка и физичка состојба и многу болен“.

Буданов понатаму сугерираше дека наводната болест на Путин во Русија поттикнала планови за државен удар. А Стил рече дека здравјето на Путин е „важен елемент“ во донесувањето одлуки за Украина.

– Не е сосема јасно што е болеста – дали е неизлечива или смртоносна или нешто друго. Но, тоа секако е дел од равенката – рече тој.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа