ПУТИН УМИРА, Еве уште колку месеци живот има: Украинската разузнавачка служба објави – рускиот лидер е тешко болен

Шефот на украинската воена разузнавачка служба вели дека војната со Русија „тече толку добро што ќе достигне пресвртна точка до средината на август и ќе заврши до крајот на годината“.

Ова е убедливо најточното и најоптимистичкото предвидување на висок украински функционер.

Генерал-мајор Кирило Буданов во интервју за „Скај њуз“ изјави и дека „во Русија веќе е во тек државен удар за соборување на Владимир Путин и дека рускиот лидер е тешко болен од рак“.

Буданов точно предвидел кога ќе се случи руската инвазија, додека другите во неговата влада биле скептични, пишува Sky News.

– Пресврт ќе биде во вториот дел од август. Повеќето активни борби ќе завршат до крајот на оваа година. Како резултат на тоа, ќе ја вратиме украинската моќ на сите наши изгубени територии, вклучително и Донбас и Крим“, рече тој.

Како што вели, руската тактика не е променета, а Русија трпи огромни загуби. Тој рече дека не е изненаден од неуспесите на Русија во војната.

– Знаеме сè за нашиот непријател. Знаеме за нивните планови во моментот кога ќе ги направат. Европа ја гледа Русија како голема закана. Тие се плашат од нејзината агресија. Осум години се бориме против Русија и можеме да кажеме дека приказната за моќна руска армија е мит, само орда луѓе со оружје – заклучи тој.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа