ПУТИН ДОАЃА НА БАЛКАНОТ! Паника во Европската Унија – Александар Дугин: Кога ќе го завршиме штотуку започнато, доаѓаме да го средиме Балканот

По Украина, Владимир Путин има планови за Балканот по наговор на познатиот руски филозоф, писател и евроазиец Александар Дугин!

Некои странски медиуми на српски јазик сметаат дека Дугин ја застапува тезата дека Русија треба да владее со цела Европа.

 

За Александар Дугин, највлијателниот мислител во Русија, војната во Украина е „историски момент што ќе воведе нов светски поредок“.

Од инвазијата на 24 февруари, Путин неколку пати и се обрати на јавноста, а медиумите ширум светот во неговите говори препознаа „ракопис“ на еден човек – Дугин, пренесува „Clic News“.

– Повеќе од вовед и оправдување за крвава војна, зборовите на Путин ги одразуваат пишувањата на човекот кој ја прозелитираше оваа идеја речиси три децении: рускиот политички филозоф, Дугин беше влијателен врз руските воени и политички елити, па дури и врз самиот Путин – неодамна CBS News. пријавени.“

Тие се особено загрижени за она што Дугин го кажа за Србија:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа