Што се случува? Вечерва ПУКАЊЕ ВО КОСОВО И МЕТОХИЈА! 

119
Полициски екипи го истражуваат случајот.

Едно лице е убиено со огнено оружје, а друго е рането на магистралниот пат Феризај-Качаник, изјави портпаролот на полицијата за феризајско, Канун Весељи.

– Ве известуваме дека денеска во 14 часот добивме информација дека двајца возрасни лица се ранети од огнено оружје на магистралниот пат Феризај – Качаник.

Според првите информации, едниот починал на лице место , што било констатирано од медицинските екипи, додека другиот е пренесен во Урошевац за укажување лекарска помош, а потоа во УЦЦК за понатамошно лекување – рече Весели.

Повеќе детали за пукањето не се соопштени, објави Коха.