Вечерва можен е руски напад на Полска поради крвавиот инцидент со рускиот амнасадор? Захарова по повод инцидентот во Полска: Поддржувачите на неонацизмот го покажаа своето вистинско лице – нема да се плашиме!

Поддржувачите на неонацизмот уште еднаш го покажаа своето вистинско лице, а тоа е крвавото, но Русија не може да се заплаши, изјави портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, коментирајќи го нападот врз рускиот амбасадор во Варшава.

Захарова додаде дека отстранувањето на споменикот на хероите од Втората светска војна, сквернавењето на гробовите, а сега и спречувањето на церемонијата на положување цвеќе на ден свето за секој нормален човек, покажуваат дека Западот си поставил задача да реинкарнирачки фашизам.

– Како што кажав, нема да се плашиме. За жителите на Европа секако е страшно кога ќе го видат сопствениот одраз во огледалото – заклучи Захарова.

Да потсетиме, рускиот амбасадор во Полска Сергеј Андреев беше облеан во црвено додека се обидуваше да положи венец на гробиштата на советските војници во Варшава.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа