РУСКА ГАРДА ГО ЛИКВИДИРА ВИСОКОТ КОМАНДАН НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА: Отворен е патот за окупација на целиот регион Харков!

Руската гарда го ликвидираше водачот на украинската ќелија за територијална одбрана

Специјалните сили на Националната гарда на Русија го ликвидираа водачот на ќелијата на украинската територијална одбрана во регионот Харков , објави прес-службата на одделот. За време на извидувањето, руската гарда наводно открила вооружена група без знаци за идентификација, која тајно се движела низ шумата кон руските позиции.

– Саботерите не реагираа на предлогот да се предадат и отворија оган. При обидот за пробивање, специјалците го блокираа непријателот од крилата, по што со возвратен оган ја ликвидираа диверзантската група предводена од командантот – прецизираше прес-службата на руската гарда.

По битката, членовите на Националната гарда открија камп за обука на територијална одбрана, вклучувајќи позиции за тестирање на оружје и места за одмор, како и неколку комплети борбена опрема. Националната гарда го елиминираше командантот на Територијалната одбранбена ќелија на Украина во областа Харков.

Специјалните сили на руската гарда го елиминираа водачот на ќелијата на територијалната одбрана на Украина во областа Харков, се наведува на веб-страницата на агенцијата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа