Путин вечерва жестоко почна да напаѓа! ЦЕЛА УКРАИНА АЛАРМИРА! Експлозии одекнуваат низ земјава, издадено воздушно предупредување (ФОТО)

Паника во Украина, воздушно предупредување е издадено низ целата земја.

Има извештаи за експлозии во Киев, Днепар, Запорожје, Николаев и Черкаси.

Во повеќето украински региони е издадено воздушно предупредување.

Да потсетиме, Русија синоќа изврши серија ракетни напади низ Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа