МЕГАДЕТОНАЦИЈА ОД МОСКВА – Путин ги зафркнал пред време! Вјачеслав Володин: НАТО подготвуваше напад на Украина врз Русија – ИМАМЕ ДОКАЗИ

НАТО подготвуваше напад од Украина врз Русија, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјачеслав Володин.

Според него, одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да спроведе специјална воена операција на украинска територија успеала да спречи огромна трагедија.

Тој на Телеграма праша како поинаку може да се објасни дека Вашингтон ги донел сите одлуки за испорака на оружје за Украина во јануари, пред почетокот на руската воена операција, пренесува РИА Новости.

„Да не беше одлуката донесена од претседателот Путин, воените операции ќе беа спроведени на територијата на нашата земја. Успеа да спречи напад на Русија“, нагласи Володин.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа