ВОЈНАТА ЗАВРШУВА! РУСКИТЕ СИЛИ ЈА ПРЕКИНУВААТ СЕКОЈА ВОЕНА АКТИВНОСТ ВО УКРАИНА: Стигна официјално соопштение – ова е причината!

Во овој период, руските сили ќе ги прекинат сите воени активности и ќе ги повлечат единиците на безбедно растојание, се вели во соопштението.

Руската армија денеска соопшти дека на 5, 6 и 7 мај ќе отвори хуманитарни коридори од фабриката за челик Азовстал во опколениот пристанишен град Мариупол, со цел да им овозможи на цивилите да го напуштат објектот.

Во соопштението на интернет, армијата наведе дека коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 18 часот по московско време, пренесе Ројтерс.

Во овој период, руските сили ќе ги прекинат сите воени активности и ќе ги повлечат единиците на безбедно растојание, се вели во соопштението.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа