Одговор до Борис Џонсон: Едно лансирање на Руски Сармат, и ништо нема да остана од Англија

Руски телевизиски водител ја предупреди Британија дека Кремљ има моќ да ја погоди со нуклеарна ракета што „ќе ја удави еднаш засекогаш“.

 

Водачот на Пропутин Дмитриј Кисељов изјави дека рускиот претседател Владимир Путин ги ставил нуклеарните сили на земјата во состојба на готовност по „зборовите на премиерот Борис Џонсон за одмазда против Русија“, објави Скај њуз.

„Што ќе се случи по зборовите на Борис Џонсон за одмазда? Во принцип, тие се чини дека талкаат низ Британија. „Зошто и се закануваат на огромна Русија со нуклеарно оружје кога тие се само мал остров?“, рече Кисељов.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа