НОВ ТЕШК УДАР ЗА ПУТИН ?! Неговиот омилен генерал Валери Герасимов РАНЕТ во битките кај Изум ?! (ФОТО)

Дали веднаш го вратија во Русија?

Генералот Валери Герасимов, началникот на Генералштабот на руската армија, неодамна ја посети Украина, тврди неименуван висок функционер на американската одбрана.

– Знаеме дека тој беше во Донбас неколку дена, почнувајќи од минатата недела. Не знаеме дали се уште е таму – изјавил неименуван функционер, пренесува Си-Ен-Ен. Тој одби да каже зошто САД се безбедни на локацијата на рускиот генерал или какви разузнавачки информации располагаат што ги навело до таков заклучок.

Тој додаде дека има некои информации во медиумите дека Герасимов бил ранет додека бил во Украина, но дека САД немаат такви индиции. Герасимов, наводно, бил ранет во Изум кај Харков, каде што наводно бил испратен од Владимир Путин да воспостави контрола во источна Украина.

Анонимен руски извор објави дека Герасимов се здобил со рани од шрапнели на горниот дел од десната нога, но без скршена коска.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа