Мега нуклеарка на Лавров за Зеленски: И Адолф Хитлер  како и него имал еврејска крв во него

Москва – Во интервју за италијанска телевизија, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров никогаш не го критикуваше остро украинскиот претседател Володимир Зеленски.

 

Лавров рече дека „фактот дека тој е (зелен) Евреин не ги негира нацистичките елементи во неговата земја“.

„Верувам дека и Адолф Хитлер имал еврејска крв во себе“, додаде Лавров.

„ Зеленски може да се залага за мир доколку престане да издава наредби до неговите нацистички сили кои се на работ на криминал“, додаде рускиот министер за надворешни работи.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа