Кинески лекар кој работел во лабораторијата во Вухан: СОВИД 19 е ослободен од лабораторијата НАМЕРНО, не протекол случајно

Др. Ли Менг Јан, која побегна од Кина по почетокот на круната на хистеријата, гостуваше во шоуто на Џо Хофт , каде откри една голема работа.

 

Во петокот, др. Ли-Менг Јан беше во шоуто со Џо Хофт и зборуваше за нејзиното истражување за КОВИД што започна кон крајот на 2019 година од Хонг Конг, каде што работеше како вирусолог на нејзиниот докторат на Универзитетот во Хонг Конг. Д-р Јан побегна од Кина откако презентираше докази дека вирусот СОВИД-19 е создаден во лабораторија.

Др. Јан беше првиот во етерот во јуни 2021 година кој разговараше за потеклото на СОВИД 19:

Др. Ли-Менг Јан беше една од првите што го истражуваше новиот коронавирус, а претходно откри дека била принудена да се крие откако го обвини Пекинг за прикривање.

Сега кога меѓународните лидери конечно се фокусираат на нејзината теорија за протекување од лабораторијата во Вухан, научникот за Newsmax изјави дека е-поштата на Фаучи содржат „многу корисни информации“ што сугерираат дека тој секогаш знаел повеќе отколку што открил.

„Тие ја проверуваат мојата работа од самиот почеток, дури од јануари минатата година, за да се уверат дека овие луѓе знаат што се случило, но тие избираат да се кријат поради нивните врски со кинеската Комунистичка партија и за нивна сопствена корист.

Др. Јан зборуваше во петокот за растењето, а потоа за студирањето и за тоа како стигнала во Хонг Конг. Таа започна да го истражува СОВИД-19 кон крајот на 2019 година во Хонг Конг. Таа сподели дека дошла до пет заклучоци поврзани со СОВИД-19:

Тврдењата дека СОВИД-19 не може да патува меѓу луѓе се лажни
Кинеската влада тоа го прикри и беше страшно во Вухан и беше вклучена СЗО
Немаше животни домаќини за СОВИД-19 – пазарот на морска храна беше фарса
Ако не се фатеше на време епидемијата може да стане голема и надвор од контрола
Потеклото на СОВИД потекнува од зголемувањето на функцијата – создадено во лабораторија – ‘рбетот беше вирусот на лилјаците

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа