Додека СДСМ мочи Мицковски им спука на ДУИ: Арамии ни едни фабрика чекаат жителите на Липково не да ги замајувате со споменици

Добро е ДУИ да каже дали овој нејзин проект е од зелената агенда, или пак од онаа стандардната, кога треба да се краде, да се дефокусира вниманието со политички теми за ширење на национализам, реагираат вечерва од ВМРО-ДПМНЕ.

Добро би било да го објасни Ахмети бенефитот за граѓаните на Липково од споменикот, со оглед на тоа што тамошните жители се иселија во отсуство и бесконечно чекање на инвестиции. Липково чекаше фабрика, а доби уште едно замајување, споменик и лага на ДУИ. Секако ваквите теми и потези предизвикуваат фрустрација на останатите граѓани, и во таков еден случај кога ќе има други чекори, кога некое друго спомен обележје ќе изникне, ДУИ и СДСМ не треба да глумат изненадена страна.
Жално е што Ковачевски и СДСМ останаа неми за активностите на нивниот коалициски партнер, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа