ГОТОВО Е! Прекинат протокот на гас од Русија кон Германија!

Гасот помина низ Полска

Денеска е прекинат физичкиот проток на гас преку гасоводот „Јамал-Европа“, кој гас од Русија преку Полска испорачува до Германија.

Ова го покажаа податоците на германскиот оператор „Gascade“ од мерното место Малнов на германската граница, пренесе Ројтерс.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа