„СИТУАЦИЈАТА ЌЕ ЕСКАЛИЗИРА“ Москва испрати СИЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ до Америка: Доколку го сторат ова, следува ТЕМНО СЦЕНАРИО

Јермалков вели дека САД не ја кријат намерата да распоредат ракети во Европа.

– Распоредувањето американски ракети со среден и краток дострел на европско тло и во азиско-пацифичкиот регион дополнително ќе ја ескалира кризната ситуација и ќе започне нова трка во вооружување – предупреди денеска директорот на Одделот за неширење и контрола на оружјето. во руското Министерство за надворешни работи Владимир Јермаков.

– САД не ја кријат намерата да завршат што е можно поскоро голем број други проекти за распоредување на ракети со среден и краток дострел во Европа и во азиско-пацифичкиот регион – изјави Јермалков во интервју за ТАС С. предупредувајќи дека тоа дополнително ќе ја ескалира кризната ситуација и ќе започне нова трка во вооружување.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа