РУСКАТА ВОЈСКА ЈА НАПАДНА ОДЕСА: Нападнат аеродром, одекнуваат експлозии, сирени завиваат во градот!

Оштетена аеродромска писта

Руските сили извршија ракетен напад на аеродромот во Одеса, каде пистата беше оштетена и сега е неупотреблива , соопшти денеска украинската армија.

Ројтерс јавува дека украинските медиуми, повикувајќи се на очевидци, јавуваат дека неколку експлозии одекнале во Одеса , откако се огласиле сирените за воздушниот напад.

Еден од очевидците изјави за Си-Ен-Ен дека видела најмалку еден борбен авион над Одеса.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа