Потполковник на Армијата на САД: Ни беше кажано да не пријавуваме несакани ефекти од вакцината

Во воените болници само ја вртат главата или велат „не можам“. Тоа не постои“, рече потполковникот на американската армија д-р Питер Чемберс

 

Д-р Питер Чемберс, медицинскиот потполковник на американската армија, изјави дека од него и неговите колеги лекари било побарано да не ги пријавуваат несаканите последици од вакцината против Ковид во официјалната база на податоци.

„Во воените болници само ја вртат главата или велат „не можам“. Тоа не постои“, рече Чемберс за време на деветтата конференција на Фондацијата „Вистина за здравјето“, која го најави лансирањето на нов систем за известување за несаканите ефекти од вакцините против Ковид.

Зборувајќи за вакцинацијата во армијата, Чемберс го опиша своето искуство со примање на две модерни вакцини во јануари 2021 година, несвесен за можните несакани ефекти.

По примањето на вакцините почувствувал мозочна „магла“ која не ја доживеал ниту во шок ситуации за време на службата во војска, како и губење на видот.

По повеќекратни вртоглавици и мачнини, поради кои при враќањето од ноќната патрола предизвикал сообраќајна незгода, му била извршена скенирање, при што му била констатирана демиелинизација (губење на обвивката на нервните влакна).

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа