Се ракува со духови, бега од зајаци и гледа во празнината! Се повеќе прашања за менталното здравје на Бајден

81

Американскиот претседател Џо Бајден пред неколку дена повторно му подаде рака за да се ракува, иако во тој момент немаше никој во негова близина.

 

И тоа откако го заврши својот говор во американскиот град Сиетл.

Бајден ја заврши турнејата низ државата Вашингтон со говор за предложените реформи, а кога се поздрави со присутните се сврте и ја подаде раката да се ракува, иако немаше никој зад него.

Потоа направи уште еден мал пресврт, повторно подадејќи ја раката во празнината и со насмевка на лицето се сврте кон присутните и им се заблагодари за вниманието.

Слично се случи една недела претходно. Откако Бајден го заврши својот говор на Универзитетот во Северна Каролина за плановите за обнова на инфраструктурата, тој го сврте грбот на бината и ја подаде раката за да се ракува, иако никој немаше наоколу.

Тогаш Бајден, видно збунет, тргна на неколку чекори од подиумот.

На почетокот на овој месец, Бајден изгледаше збунето на настан на кој присуствуваше поранешниот претседател Барак Обама, што беше и негова прва посета на Белата куќа откако ја напушти функцијата.

На видеото се гледа како Бајден оди збунет и никој не му обрнува внимание, додека Обама беше зафатен да се ракува со обожавателите и колегите политичари во источната просторија на Белата куќа.

Когнитивната состојба
на Бајден На прес-конференцијата по повод годишнината од неговото пристигнување во Белата куќа на 19 јануари, на Бајден му беше поставено неочекувано прашање за неговата ментална состојба и менталните способности.

Претседателот го игнорираше прашањето на Џејмс Розен, новинар на News Network Max, за анкетата спроведена од Politico во тоа време, која покажа дека 48 отсто од испитаниците не се согласуваат со изјавата дека „Џо Бајден е ментално способен да ја извршува функцијата претседател. “

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа