Европската унија признава дека избрзала! Санкциите не и можат ништо на Русија

139

Во средата полскиот премиер Матеуш Моравецки го истакна успехот на Русија во отпорот на западните санкции, изразувајќи жалење поради тоа.

„Засега, гледаме дека Русија, за жал, добро се справува со санкциите“, им рече тој на новинарите, додавајќи дека Варшава ќе работи на развивање нови казни за „корекција“ на ситуацијата.

Москва го потврди неуспехот на плановите на „непријателските“ нации „економски да ја задават Русија“.

„Чекор по чекор, користејќи различни изговори, понекогаш и без никакви изговори, тие воведоа нови ограничувања“, рече рускиот претседател Владимир Путин во средата, додавајќи дека Москва успешно ги отфрлила санкциите, ги издржала и не се распаднала.

Русија ќе одговори на суровите и честопати несмасни ограничувања со поголема отвореност за претприемништво, чесно партнерство, почит и сигурна заштита на сопствениците на бизниси и совесните инвеститори, рече Путин.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа