РУСКИ ВОЕНИ БРОДОВИ ЗАБЕЛЕЖАНИ ВО БЛИЗИНА НА БРЕГОРОТ НА ОДЕСА! Се подготвува поморско слетување во овој правец – руската војска излегува на Дунав ?! (ВИДЕО)

Ним не им пречеше ниту потонувањето на ракетниот крстосувач

Потопувајќи го ракетниот крстосувач Москва, се чинеше дека Украинците долго време успеаја да ги истераат руските бродови од брегот на Црното Море и околината на Одеса, но за жал. Во средата наутро руските бродови се вратија на брегот на Одеса.

На снимката која се појави на Твитер се гледаат руски бродови на голема далечина. Нивното поблиско приближување до брегот во минатото не е забележано.

Инаку, пред два дена повторно беше забележано движење на руски десантни бродови и подморници.

Многумина веруваат дека ова е знак дека Русија повторно планира интензивни операции во оваа насока, како и дека со оваа приказна е поврзано уништувањето на мостот што го поврзуваше регионот Одеса со Берсабија и романската граница, како и уништувањето на руската армија. излез на Дунав.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа