МЕДВЕДЕВ ДАВА НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА: Ватиканскиот надбискуп откри застрашувачка улога на НАТО и тоа не е се!

Историјата ќе покаже на чија страна е вистината

Историјата ќе стави сè на свое место, ќе покаже на чија страна е вистината, Русија ќе мора да го помине својот тежок пат, смета заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, во светло на конфликтот во Украина.

-Историјата ќе стави се на свое место и ќе покаже на која страна е вистината. Кој стана чувар на вистинските христијански вредности, заштитувајќи ги од безбожниците, бандитите и неонацистите. Кој го задржа единствениот културен код на комуникација меѓу народите во Европа, заснован на христијанската вера. Кој се залагаше за луѓе кои со години живееле во изолација, подложени на насилство и уништување. За тоа Русија мора да тргне по својот пат. Нема да биде лесно – напиша Медведев на својот канал Телеграм. Според него, доброто во животот не секогаш го победува злото и лагите, но порано или подоцна тоа се случува.

– А за тоа мора да се направи како што е напишано во Петтата книга Мојсеева: Ако го изострим својот сјајен меч и го земам судот во рака, ќе им се одмаздам ​​на непријателите и ќе им го вратам на оние што ме мразат – Медведев цитиран.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа