„УКРАИНА Е ИГРАЧКА НА САД“ Демаскирање на американскиот план за пекол, со спонзорирањето на Киев Америка сака да го постигне ОВА

Оливер Стоун за конфликтот во Украина.

„Со спонзорирање на украинскиот конфликт, САД сакаат да го променат режимот во Руската Федерација и да ги добијат руските ресурси по одредена цена  “, рече американскиот режисер Оливер Стоун во интервју за шпанските медиуми.

Според него, Украина е дел од американскиот план и отсекогаш била . Ако пред пучот во 2014 година земјата беше неутрална, тогаш по него Русија стана непријател на новиот режим во Киев, истакна Стоун.

– На земјата и треба стратегија на тензија бидејќи тензијата го движи светот, а производителите на оружје се среќни затоа што продаваат оружје на овие земји – цитира Стоун ТАСС. Режисерот ги спореди САД и со доберман и методичен убиец на животни со многу пари.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа