РУСИТЕ ОСВОИЛЕ ДРУГ ГРАД ВО УКРАИНА! Кадиров ГОРДО Грми – Целото место е исчистено од нивните војници (ФОТО)

84
Тој рече дека специјалните одреди „Ахмат“, заедно со разузнавачките одреди на армискиот кор, ги нападнале последните позиции на Украинките во Рубежноје.

Градот Рубежно во ЛНР е целосно ослободен од украинските борци, објави чеченскиот лидер Рамзан Кадиров на каналот Телеграм.

– Советникот на лидерот на Чеченија, Атпи Алаудинов, одговорен за правецот на Луганск, објавува дека градот Рубежно е целосно ослободен од украинските војници – напиша Кадиров.

Тој рече дека специјалните одреди „Ахмат“, заедно со разузнавачките одреди на армискиот кор, ги нападнале последните позиции на Украинките во Рубежноје.

– Сега утврдете дека руските војски и Народноослободителната војска ги чистат подруми и станбени згради во градот Рубежно, каде што се преостанатите членови на Бандера. Му честитам на населението на градот Рубезно за ослободувањето од криминалниот режим – напиша Кадиров.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа