Русите удрија во Молдавија? Серија експлозии одекнаа во Приднестровје

422

Серија експлозии одекнаа пред зградата на Министерството за државна безбедност на самопрогласената Република Придњестровје во Тираспол, јавува дописникот на Спутник.

 

Оштетени се прозорците во соседните згради.

Сообраќајот во оваа област е во прекин. Забележлива е полиција, брза помош и противпожарна служба.

Според некои информации, пожарот бил отворен од минофрлачи.

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа