Русите удрија во Молдавија? Серија експлозии одекнаа во Приднестровје

418

Серија експлозии одекнаа пред зградата на Министерството за државна безбедност на самопрогласената Република Придњестровје во Тираспол, јавува дописникот на Спутник.

 

Оштетени се прозорците во соседните згради.

Сообраќајот во оваа област е во прекин. Забележлива е полиција, брза помош и противпожарна служба.

Според некои информации, пожарот бил отворен од минофрлачи.

 

 

Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog