Истите тие кои сега ја растураат Украина ја растурија претходно и Југославија! Десетина земји, меѓу кои Јапонија и Германија замислете испорачуваат оружје на Украина да убива Руси. Тоа е неприфатливо за Путин и тоа го рече. Ауууу да, ама вие не знаете зашто гледате и слушате само НАТО пропаганда од нашите вистинољубиви телевизии.

Која ја растури Југославија?
Да тие.
Оние кои ги купија нашите фабрики, банки. Оние кај кои сме задолжени до гуша. Оние кои ви продаваа вакцини и ве дупеа со нив, кои даваа наредби да седите затворени дома со десет маски на лице.
Тие ја растурија Југославија и убедија брат да купи оружје од нив и да пука да братот.
Истите тие сега ја растураат Украина, а тоа не е Путин.
Путин добро знае со кого си има работа.
Тука нема место за морализирање.
Тргна да си го одбрани домот оти свесен е до каде тие можат да одат.
И еве покажуваат какви се. Постојано им продаваат оружје на Украинците иако знаат дека се готови. Сакаат војната да продолжи.
И доаѓаме до главното.
Додека кај нас спласна интересот за она во Украина со првите кафиња на терасите, треба да знаете:
Војната во Украина веројатно ќе се прошири на други европски држави
Да кафеџии и курчатори малограѓански, тоа ќе биде трета светска војна.
Ако брзо Западот не ја проголта својата ароганција и не седне со Путин да му пружи рака и да се договори, готово е.
Десетина земји, меѓу кои Јапонија и Германија замислете испорачуваат оружје на Украина да убива Руси. Тоа е неприфатливо за Путин и тоа го рече.
Ауууу да, ама вие не знаете зашто гледате и слушате само НАТО пропаганда од нашите вистинољубиви телевизии.
Во меѓувреме, САД го спрема Тајван за војна со Кина. Него сериозно имаат намера да го бранат, оти ако таму влезат Кинезите, ќе имаат што да најдат.
Како и да е, пијте си го кафето, наскоро и јас ќе ви се придружам. Кафе на отворено на сонце… Топ.
Ќе уживаме, оти следното може да го пиеме во подрум или во ров. Не се знае.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа