НИЕ СМЕ ПРВИ НА РУСКАТА ЛИСТА, КОЈ Е СЛЕДЕН? Зеленски се огласи на полноќ, па се ШОКИРА – Нападот на Украина е само почеток! Еве која следна земја ќе биде нападната

Тој рече дека ова ќе ги спаси животите на илјадници луѓе.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави вечерва дека сојузниците конечно почнале да го доставуваат оружјето што тој го побарал во Киев , додавајќи дека тоа ќе помогне , како што наведе, „ да се спасат животите на илјадници луѓе “.

Зеленски рече и дека претходните денешни коментари на руската армија за потребата од создавање врска со Молдавија на украинскиот фронт, укажуваат на тоа дека Москва сака да удри и врз други земји , пренесува Ројтерс.

Претходно, британската агенција објави дека претставникот на руската армија Рустам Минекаев денеска за руските државни медиуми изјавил дека целосната контрола над јужниот дел на Украина ќе доведе до можност за навлегување , според Ројтерс, „ делата на Молдавија под руска окупација “.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа