Важно за сите што примиле Астра Зенека! ПРОЕКТ ВЕРИТАС! Објавено е видео во кое директорот на AstraZeneca открива дека ВАКЦИНАТА Е ОПАСНА ЗА МИЛИОНИ ЛУЃЕ (ВИДЕО)

Проект Веритас во вторникот објави досега нечуено видео во кое извршниот директор на AstraZeneca, Паскал Сориот, призна за време на повикот на Зум во декември 2020 година дека на многу имунокомпромитирани поединци не им било дозволено да примаат вакцина против Ковид.

„Ако имате имунолошка болест, лупус или некоја друга имунолошка состојба, не можете – или мултиплекс склероза, не можете да се вакцинирате“, рече Сориот во клипот. „Значи, има милиони луѓе во светот на кои ќе им треба заштита што не може да дојде од вакцина“.

Извршниот директор всушност промовираше моноклонални антитела во тоа време, велејќи му на својот персонал: „Антителата кои траат подолго имаат огромен потенцијал“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа