Споделете! Фашизам на дело! СДС и ДУИ гласаа против децата со попреченост да добијат посебен додаток

Со 47 гласа против СДС и ДУИ го одбија Предлог-законот за изменување на Законот за заштита на децата, поднесен од Левица на барање на родителите на децата со попреченост, со кој требаше посебниот додаток од смешни 5.021 денари да се зголеми дупло повеќе.
Да остане забележано.
May be an image of 1 person
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа