Расте бројот на смртни случаи од СОВИД во вакцинираните и заклучени Шангајски квартови

Демек помагаат вакцините, а кога тоа се комбинира со брутални брави, карантини, кампови за ковид, тогаш нема страв од круната, дури и да кажат така, нели? Шангај е пример дека тоа не е така.

 

Властите во кинескиот град Шангај денеска соопштија дека седум лица починале во понеделникот од таканаречените последици од инфекцијата Ковид-19.

Тоа е повеќе од три смртни случаи, како што е соопштено за неделата, објави Ројтерс.

Шангај ги воведе најбруталните мерки за „борба“ со КОВИД со воведување задолжителни тестови за сите граѓани, масовни карантини, кампови за ковид, одвојување на семејствата, па дури и децата од родителите, убивање домашни миленици за да се „победи“ КОВИД, но се чини дека кривата оди. во спротивна насока бидејќи се бележат се повеќе смртни случаи.

 

Властите соопштија дека 17.332 нови локални асимптоматски случаи на коронавирус биле регистрирани во понеделникот, што е намалување од 19.831 претходниот ден.

Пријавени се 3.084 симптоматски случаи, наспроти 2.417 вчера, а оваа бројка вклучува 974 и симптоматски лица кои подоцна развиле симптоми, наведува британската агенција.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа