Лавров: Зеленски зборува за се, во зависност од тоа што пие и што пуши пред 4 сата

Шефот на руската дипломатија тврди дека украинскиот лидер кажува многу работи – во зависност од тоа „што пие“ и „што пуши“.

 

Рускиот министер истакна дека не може сериозно да ги коментира изјавите на претседателот на Украина, Владимир Зеленски, бидејќи тој постојано ја менува својата позиција.

 

„Знаете, не можам сериозно да размислам што зборува претседателот Зеленски, бидејќи тој постојано го менува својот агол на гледање во дијаметрално спротивни насоки“, рече Лавров.

Според него, Западот го искористи Зеленски за свои цели, засилувајќи ја тенденцијата на претседателот на Украина да игнорира какви било предлози во рамките на процесот на преговори за мини.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа