ШОК! БЕЛАТА КУЌА ИЗДАВА ИТЕН ПОВИК! Глобалниот самит за преземање на нашите здравствени слободи се одржува на 12 мај?!

Светот брза кон глобализација на здравствениот сектор и целосна контрола врз нашето здравје, не од нашите „експерти“ туку од оние што беа сценаристи на хистеријата што продолжува.

Глобалниот самит, кој ќе го одреди крајот на кризата „Ковид 19“ и планот за идните „закани“ ќе се одржи на 12 мај, соопшти денеска Белата куќа, а пренесуваат светските мејнстрим медиуми.

Со виртуелниот состанок ќе претседаваат Соединетите Држави, заедно со актуелниот претседател на Г7, Германија, претседателот на Г20, Индонезија, претседателството на Африканската унија Сенегал и Белизе, сегашната карипска групација CARICOM.

„Самитот ќе ги удвои нашите колективни напори за ставање крај на акутната фаза на пандемијата Ковид-19 и подготовка за идни закани по здравјето“, се вели во заедничката изјава на земјите.

Ова ќе биде втор глобален собир околу пандемијата, која, наводно, уби повеќе од шест милиони луѓе и предизвика длабоки нарушувања во водечките економии и трговските обрасци во двете години откако избувна под сè уште необјаснети околности.

Бајден беше домаќин на сличен самит минатиот септември, на кој ги повика партнерите да го зголемат бројот на вакцини и да обезбедат 70 отсто од секоја земја да биде вакцинирана до септември оваа година.

Иако стапките на смртност паѓаат низ целиот свет, вирусот наводно продолжува да се шири, спречувајќи многу водечки земји целосно да ги укинат ограничувањата, додека Шангај е среде драконски карантин во Кина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа