По 15 месеци кампања за вакцинација затворен ГЛАВНИОТ пункт за вакцинација во Србија – Никој жив не сака да се вакцинира со месеци

По 15 месеци од најлошата, уценувачка и бездушна кампања за вакцинација во која актери, популисти, криминалци (политичари) и други повикуваа на вакцинација, ветувајќи слобода и враќање во нормала, главниот пункт за вакцинација во Србија беше затворен.

 

Како што изјави за медиумите заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, денеска се затвора пунктот за вакцинација на Саемот.

Заменик градоначалникот на Белград Горан Весиќ изјави дека пунктот за вакцинација на Саемот ќе биде затворен денеска, по 15 месеци работа.„Пунктот за вакцинација е отворен на 19 јануари 2021 година, а биле дадени вкупно 568.000 вакцини. Ова покажува дека круната полека си заминува“, изјави Весиќ за ТВ Хепи и додаде дека повеќе од 60 отсто од луѓето во Белград биле вакцинирани, што е непотврдена бројка со оглед дека само 27 отсто од населението во Србија е целосно вакцинирано со три дози. .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа