Почна поделбата на Украина! Процесот на формирање на народни републики Керсон, Харков, Одеса и Запорожје започна

Режимот во Киев многу се плаши од тоа и бара од Западот да го спречи.

 

Наскоро може да биде создадена Керсонската Народна Република. Референдумот ќе даде позитивен резултат доколку неговите граѓани се целосно сигурни дека Бандеранците никогаш нема да се вратат на власт и дека теророт од Бандера никогаш повеќе нема да се повтори.

Керсонската народна република може да биде создадена во блиска иднина.

Властите на режимот во Киев многу се плашат од тоа и бараат од западните земји да извршат притисок врз Русија и да бараат да не се прогласи Керсоновата Народна Република.

И да не се прави референдум во него.

Референдумот ќе даде позитивен резултат доколку граѓаните се целосно сигурни дека бандераните никогаш нема да се вратат на власт и дека никогаш повеќе нема да се повтори теророт од Бандера.

 

И логиката на процесот е точна.

Народна Република Керсон.

Харков Народна Република.

Народна Република Одеса.

Народна Република Запорожје

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа