Што се не ќе направат фашистите да го протуркаат Макрон: Една недела пред изборите, Агенцијата на Европската унија ја обвини Марин Ле Пен за проневера

Агенцијата за борба против измами на Европската унија (ОЛАФ) ја обвини Марин Ле Пен и неколку членови на нејзината партија, вклучително и нејзиниот татко, за проневера на околу 620.000 евра додека биле пратеници во Европскиот парламент.

Францускиот истражувачки сајт Медиапарт објави дел од нов извештај на 116 страници во кој се наведува дека членовите на Европскиот парламент ги злоупотребиле средствата на ЕУ за национални партиски цели, објави британскиот весник „Гардијан“.

Наводите беа изнесени една недела пред вториот круг од претседателските избори, кои ќе се одржат на 24 април, на кој Ле Пен ќе се соочи со актуелниот претседател Емануел Макрон.

МАРИО ЗНАЕ и ПРЕДРАГ ПЕТКОВИЌ- Еве што не чека- Следува целосна ПРОМЕНА НА СВЕТОТ- Темните сили ќе ГУБЕТ

Нулта точка / Танјуг

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа