Русија го прекина огнот до 13 часот имаат рок да се предадат украинските војници

Украина Мариупол
Русија објави прекин на огнот во 05:00 часот – сите единици на УКР треба да кренат бело знаме – да го положат оружјето и да се предадат.
од 06:00 до 13:00 часот, сите сили на УКР мора да излезат.
Можно е да е слика од мапа
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа